Jimer Beşevler
(0224) 470 2222 - 470 3333
Jimer Özlüce

(0224) 414 0 111

Jimer Danışma Hattı

444 4 567

Sağlık Rehberi

Jimer Hastanesi Sağlık Uygulamaları Rehberi

Plastik Cerrahi Uygulamaları nelerdir?

Birim : Estetik & Plastik Cerrahi
Fetal DNA Analizi
Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 
İşte bu durumda devreye plastik cerrahi branşı girer. Plastik cerrahi vücudun değişik bölümlerindeki doku ve organ bozukluklarını düzelten hekimlik dalıdır. Plastik cerrahi ameliyatlarında mevcut bozukluğa göre dokular yeniden şekillendirilir ve kişiye en iyi görünüm kazandırılmaya çalışılır. Plastik cerrahlar ameliyat esnasında sıklıkla kişilerin kendi dokularını kullanır. Bazen silikon gibi yardımcı maddeler de kullanılabilir. Plastik cerrahinin ilgi alanı çok geniştir. Saçlı deriden ayaklara kadar her bölgenin cerrahi düzeltmesi yapılabilir. Plastik cerrahi ameliyatları belli bir yaşa sınırlı değildir. Bebeklik döneminde yarık damak, yarık dudak gibi doğumsal anomalilerden başlayıp yaşlılıktaki estetik operasyonlara kadar çok geniş bir yaş aralığında faaliyet gösterirler. Plastik cerrahi aslında “Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi” olarak adlandırılır. Adının anlamı dokuları eski normal görünümüne kavuşturmaktır.

Burun estetiği alanında plastik cerrahi
Burun estetiği operasyonu yani rinoplasti sıklıkla uygulanan operasyonlar arasındadır. Burun küçültme, burun büyütme, burun kaldırma, eğrilik düzeltme başlıca burun estetiği uygulamaları arasındadır. Günümüzde açık, kapalı ve endoskopik yöntemlerle rinoplasti operasyonları yapılabilmektedir. Kişinin nefes almasını zorlaştıran deformiteler rinoplasti ile kolayca düzeltilebilmektedir. İyi yapılmış bir rinoplasti operasyonu; yüz ile uyumlu, estetik ve kişiyi mutlu eden bir görüntü sağlamaktadır.

Kepçe kulak ameliyatı
Kepçe kulak probleminde kulaklar normale göre öne doğru fazlasıyla açık ve büyük görünürler. Kulak kepçesinin içinde kıkırdaklar görülmeyebilir ve çok düz bir görüntü sergileyebilir. Bu da görüntü açısında rahatsızlık vericidir. Modern plastik cerrahi uygulamaları ile kulak kepçesinin doğumsal anomalileri başarıyla düzeltilebilmektedir. Kepçe kulak ameliyatına otoplasti denir. Estetik kulak ameliyatı hem çocuklara hem büyüklere yapılabilir.Operasyon kulağın arkasından yapıldığı için iz bırakmaz. Hem lokal anestezi hemde genel anestezi ile yapılabilir. Kulak estetiği ameliyatında kulağa konan iç dikişler ile kulağa istenilen şekil verilir. Operasyondan sonra kulağı çekme ve kıvırma hareketlerinden kaçınmak gerekir. İyileşme süresi yaklaşık 3 aydır.

Meme büyütme ve küçültme ameliyatları
Meme küçültme amaçları estetik amaçlardan çok sağlık açısından yapılır. Büyük memeler boyun ve sırt ağrısına neden olur. Bu kişilerde pişik ve kötü kokuya sık rastlanır. Kişiler kendilerini sosyal anlamda rahatsız hissedebilirler. Kendilerine uygun kıyafet ve çamaşır bulmakta zorlanabilirler.

Meme küçültme ameliyatları 18 yaşından sonra yapılabilir. Hastanede kalış süresi kısadır. Operasyondan sonra 3-5 gün içinde işlerine dönebilirler. Meme başını ve süt kanallarını koruyarak yapılan ameliyatlar emzirmeye engel değildir.

Meme büyütme ameliyatları doğumsal olarak yetersiz meme gelişimi olanlarda veya meme büyüklüğünden memnun olmayan hastalarda uygulanır. Bu amaçla meme protezi kullanılır. Meme protezleri silikondan yapılmıştır. Operasyon genel anestezi ile yapılır. Operasyon sonrası çok az iz kalmasına dikkat edilir. Hastanın işine dönme süresi 3-5 gün kadardır. Meme büyütme operasyonu emzirme ve hamileliğe engel değildir. Meme protezlerinin kanserle ilişkisi gösterilmemiştir.

Erkeklerde meme küçültme ameliyatı niye yapılır?
Erkeklerde çeşitli hormonal bozukluklar, tümörler, alkol ve bazı ilaçların yan etkisi olarak meme büyümesi görülebilir. Erkeklerde görülen meme büyümesine jinekomasti denir. Jinekomasti sosyal ve psikolojik rahatsızlıklara neden olur. Erkeklerde jinekomasti durumunda meme küçültme operasyonu başarıyla uygulanmaktadır. Operasyon genel anestezi altında 1-1,5 saat süren bir ameliyattır. Operasyondan sonra minimal iz kalır. Kişiler kısa sürede işlerine dönebilirler. Bir süre ağır egzersizden kaçınmaları gerekir.

Karın germe ameliyatı
Hızlı kilo alıp verme sonrası karında istenmeyen sarkık görüntüler oluşabilir. Karnın ön kısmındaki fazla yağ ve sarkık derinin alınarak karın kaslarının güçlendirildiği ameliyatlara abdominoplasti denir. Karın germe ameliyatı yaklaşık 3 saat sürer. Hastalar operasyondan 2-4 hafta sonra işlerine dönebilirler. Ameliyattan sonra bir süre korse kullanmaları gerekir. Operasyon sonrası ağır egzersiz yapamazlar. Karın germe ameliyatı da kişiyi sosyal ve psikolojik olarak iyi hissetttiren ameliyatlar arasındadır.

Öne Çıkan Hizmetler

Estetik & Plastik Cerrahi

Hastane : Jimer Nilüfer Hastanesi
Branş : Cerrahi Branşlar
Cildiye (Dermatoloji)

Cildiye (Dermatoloji)

Hastane : Jimer Nilüfer Hastanesi
Branş : Dahili Branşlar
Dermatokozmetoloji

Dermatokozmetoloji

Hastane : Jimer Nilüfer Hastanesi
Branş : Üniteler
Ağız ve Diş Sağlığı

Ağız ve Diş Sağlığı

Hastane : Jimer Nilüfer Hastanesi
Branş : Üniteler
Devamını oku...
Ayak Sağlığı

Ayak Sağlığı

Hastane : Jimer Nilüfer Hastanesi
Branş : Üniteler

İlgili Videolar

Birim Kampanyaları

Lazer Epilasyon Kampanyası

Lazer Epilasyon Kampanyası

Bitiş Tarihi : 2018-06-29
Hastane : Jimer Nilüfer Hastanesi

Şimdi Lazer Epilasyon Paketlerinde 6 Seans Alana 1 Seand Hediye. Kampanya sadece Nilüfer Jimer Hastanesinde Geçerlidir.

Öğretmenler Gününe Özel Büyük İndirimler

Öğretmenler Gününe Özel Büyük İndirimler

Bitiş Tarihi : 2018-05-23
Hastane : Jimer Nilüfer Hastanesi

Kampanya sadece Nilüfer Jimer Hastanesi'nde geçerlidir.

Medikal Cilt Bakımı Kampanyası

Medikal Cilt Bakımı Kampanyası

Bitiş Tarihi : 2018-04-25
Hastane : Jimer Özlüce

Kampanya sadece Özlüce Jimer Hastanesi'nde geçerlidir.

Dermastamp ile PRP Tedavisi Kampanyası

Dermastamp İle PRP Tedavisi Kampanyası

Bitiş Tarihi : 2018-05-23
Hastane : Jimer Özlüce

Kampanya sadece Özlüce Jimer Hastanesi'nde geçerlidir.

Cool Shaping %50 İndirim Kampanyası

Cool Shaping %50 İndirim Kampanyası

Bitiş Tarihi : 2018-04-26
Hastane : Jimer Özlüce

Kampanya sadece Özlüce Jimer Hastanesi'nde geçerlidir.

bottom-logo.png
’’Sağlığa dair herşey’’ sloganıyla hedefimiz, sadece ilimizde değil bölgemizde referans hastane olarak konumlanmaktır.
© Telif Hakkı 2021 Özel Jimer Hastanesi. Her Hakkı Saklıdır.