Jimer Beşevler
(0224) 470 2222 - 470 3333
Jimer Özlüce

(0224) 414 0 111

Jimer Danışma Hattı

444 4 567

Sağlık Rehberi

Jimer Hastanesi Sağlık Uygulamaları Rehberi

Çocuklarda Göğüs Ağrısı

Birim : Çocuk Kardiyoloji
Çocuklarda Göğüs Ağrısı
Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Çocuklardaki göğüs ağrısı genellikle kalp dışı nedenlere bağlıdır. Ama bununla birlikte hasta çocuk ile onun anne ve babasında önemli bir endişeye ve paniğe neden olur. Bu paniğin nedeni çocuklarının ani ölüm olasılığıdır. Ancak çocukluk yaş grubunda ani ölüm, özellikle aniden kalple ilgili olan beklenmedik ölümler son derece nadirdir.Çocuklardaki göğüs ağrısı genellikle kalp dışı nedenlere bağlıdır. Ama bununla birlikte hasta çocuk ile onun anne ve babasında önemli bir endişeye ve paniğe neden olur. Bu paniğin nedeni çocuklarının ani ölüm olasılığıdır. Ancak çocukluk yaş grubunda ani ölüm, özellikle aniden kalple ilgili olan beklenmedik ölümler son derece nadirdir.
Çocuklarda ve ergenlik yaşlarında göğüs ağrısı sık karşılaşılan genel bir problem olmasına rağmen, yapılan çalışmalarda çocuk acil polikliniklerine başvuran hastaların binde 2-3 kadarında saptandığı bildirilmiştir. Çocukluk yaş grubunda göğüs ağrısı genellikle masum nedenlere bağlıdır. Ancak tedavisi güçtür ve tekrarlayabilir. Ayrıca çocuğun veya ergenin hayatını değiştiren etkileri vardır. Göğüs ağrısı olan çocukların yarısı hastalık esnasında okuldan geri kalır.
Çocukluk yaş grubunda göğüs ağrısı en sık 11-13 yaşları arasında görülür. Daha erken yaşlarda görülen ağrılarda organik nedenler ön planda olabilir. Ergenlik çağında ise psikojenik nedenler sıktır veyasebebi belirlenemeyen ağrılardır. Kız ve erkek çocuklarda genellikle aynı oranlardadır.
Ancak sebebi her ne olursa olsun, mutlaka göğüs ağrısı ciddiye alınmalı, özellikle eforla birlikte artıyorsa, gece uykudan uyandırıyorsa veya ateş yüksekliği ile birlikte ise bir sağlık kuruluşunda veya bir çocuk kardiyoloji merkezinde muayene ettirilmelidir.

Öne Çıkan Hizmetler

Estetik & Plastik Cerrahi

Hastane : Jimer Nilüfer Hastanesi
Branş : Cerrahi Branşlar
Cildiye (Dermatoloji)

Cildiye (Dermatoloji)

Hastane : Jimer Nilüfer Hastanesi
Branş : Dahili Branşlar
Dermatokozmetoloji

Dermatokozmetoloji

Hastane : Jimer Nilüfer Hastanesi
Branş : Üniteler
Ağız ve Diş Sağlığı

Ağız ve Diş Sağlığı

Hastane : Jimer Nilüfer Hastanesi
Branş : Üniteler
Devamını oku...
Ayak Sağlığı

Ayak Sağlığı

Hastane : Jimer Nilüfer Hastanesi
Branş : Üniteler

İlgili Videolar

Birim Kampanyaları

bottom-logo.png
’’Sağlığa dair herşey’’ sloganıyla hedefimiz, sadece ilimizde değil bölgemizde referans hastane olarak konumlanmaktır.
© Telif Hakkı 2021 Özel Jimer Hastanesi. Her Hakkı Saklıdır.